Studie:

Aktuálně probíhající studie:

Covid19 studii jsme začali realizovat v březnu roku 2020, kdy jsme zaznamenali změny ve výsledcích našich klientů. Proč ke změně došlo? Proto, že se významně a převratně změnily zrakové návyky. Obecně je zrakový systém tvořený na dynamické podmínky, nejen ve stranovém pohybu, ale i ve vzdálenostním a především světelném. Světelné podmínky porušujeme už mnoho let, fyziologický systém nemá ve zvyku být osvětlený celý den, ale přirozeným režimem byl východ a západ slunce, který nyní nahrazujeme umělým osvětlením

 

Větší komplikace ale nastávají při použití zraku převážně na blízko. Funkce oka na blízko je způsobena prací svalů. Pokud sval pracuje hodinu denně, zvyšujeme svoji kondici, pokud ale najednou pracuje 10-12 hodin denně, naopak přicházíme i o jeho běžnou funkčnost a degraduje. 

Změnami, které přinesl Covid19 tedy jsou:
-dlouhodobá celodenní práce na blízko (pc, tablet, mobil)

-menší dynamika zraku, rozsah pohybu očí je pouze v rozměru obrazovky do prostoru

-méně změn vzdálenosti, soustředíme se dlouho na obrazovku, protože nás neruší okolí, kolegové apod.

-snížení počtu mrkání a osychání očí, které souvisí s fixací na blízko, pak automaticky mrkáme méně

-vzestup drobných nedostatků neurovizuálního systému a projevení potíží jako je bolest hlavy, očí, únava

-vyšší projevy při špatném přenosu informace = potřeba číst text opakovaně pro pochopení, nechuť do práce

Jak probíhá studie a jak se mohu zapojit?

Studie se zabývá zjištěním stavu neurovizuálního systému během změny pracovních podmínek. Zajímaví jsou pro nás lidé, kteří byli donuceni aktuální situací přejít na homeoffice a především ti, kteří jsou stále zodpovědní za výsledky, tedy ačkoliv se změnily jejich pracovní nástroje, mají si dlouhodobě udržet svoji kvalitu a výkon. Tento stres neurovizuální systém mění a nás zajímá jak a o kolik. 

Podmínky pro účast ve studii:

Hledáme plnoleté pracující jedince, kteří vykonávají psychicky náročnější práci s důrazem na dlouhodobé výkonnostní výsledky. Tedy manažery, lékaře, zdravotníky, členy zásahových týmů, překladatele, organizátory vnitřní struktury firem, zodpovědné vedoucí a další. 

Kolik času potřebuji a co mi to dá?

Pro základní diagnostiku potřebujete zhruba hodinu a půl u nás v centru na Gajdošové 24 v Brně, kde se dělá vyšetření. Vyšetření není invazivní a ani nebezpečné, naopak probíhá hravou formou testů. Nikdo nepropadne, naopak se dozvíte, proč Vám některé úkoly dělají problém, nebo jsou pro Vás skutečně těžší než pro ostatní. Váš výsledek za obětování času bude kompletní přehled o svých vlastních možnostech a vlohách. 

SportSenses © Copyright 2015–2021 SportSenses s. r. o. All rights reserved.
Gajdošova 2015 Brno 615 00