Individuální kontaktní čočky:

 

 

 

Proč individuální kontaktní čočky?

Zkoušeli jste si někdy kontaktní čočky, nebo je nosíte? Jaké to je, jak Vám sedí? Stalo se Vám, že jste po čočkách toužili, ale nakonec to nedopadlo, protože Vám neseděly, řezaly, nebo dokonce vypadávaly? Tak přesně proto se do hledáčku dostávají čím dál více individuálně vyrobené kontaktní čočky, které všechny tyto trable řeší. Jak to funguje? Stejně jako když si dáte šít oděv na míru. Vše se pečlivě změří, pak přijdete na zkoušku a když je vše v pořádku, odnesete si skvěle padnoucí kousek do svého šatníku.

Rohovková mapa
rohovkový topograf
Rohovková mapa

Jaký druh si můžu koupit?

S individuální kontaktní čočkou to chodí trochu jinak, než jste zvyklí z optiky. Samozřejmě vyrobit se dá ledasco, ale obecně jsou tyto čočky určené na delší dobu nošení, jejich materiál je kvalitnější, odolnější mechanickým i chemickým vlivům, a proto je klienti mívají delší dobu, než čočky z optik, které se po čtrnácti dnech vyhazují (nebo jinak v závislosti na režimu výměny). 

Pokud Vás zajímá jaký materiál na kontaktní čočky používáme, volíme z čoček měkkých a tvrdých. Skutečně jsou někdy lepší ty tvrdé. Kdy? Pokud je oko například po zranění, zákroku a nebo máte opravdu vysoké požadavky na stabilitu obrazu. Měkká čočka se obecně na oku víc hýbe a je tedy někdy chvíli problém s ostrostí, než se ustálí a zaměří.

Jak to probíhá?

Objednáte se k nám. V daný den si prosím vezměte brýle, nebo zůstaňte bez kontaktních čoček, budeme dělat mapu celého oka a kontaktní čočka ačkoliv je měkká a dobře sedí, může v některých případech nechat na oku výtlaky a měření pak není správné. 

Individuální kontaktní čočky

V objednaný čas si s Vámi pohovoří odborník na individuální kontaktní čočky, projdete Vaše očekávání a reálné možnosti, následuje měření refrakce, tedy potřebné dioptrie, kterou Vaše oči mohou nosit každé zvlášť a poté úprava, aby se spolu dohromady byly oči ochotné domluvit. Jejich spolupráce je totiž cennější než to, když obě oči zvlášť ,,vytáhneme na 100%". Poté, co budete mít jasno o dioptrické hodnotě, uděláme Vám fotku předního segmentu oka. U nás v centru jsme schopni se na Vaše oko podívat jako na hory v přírodě a uděláme si 3D mapu, abychom viděli každou malou nerovnost, která Vám možná právě dřív dělala potíže při nošení obyčejných kontaktních čoček. 

Topografie rohovky

Až budeme mít kontaktní čočky připravené, přijdete si je k nám vyzkoušet. Vše zkontrolujeme, čočky obarvíme, podíváme se, jestli je vše v pořádku a jestli se dostatečně obnovuje slzný film pod kontaktní čočkou, aby Vám bylo její nošení příjemné a optimálně jste ji necítili po celý den.

Poslední krok, který spolu absolvujeme, bude ujasnění si péče o tyto nové kontaktní čočky, aby Vám dobře sloužily a byli jste
s nimi dlouho spokojeni. 

Tvrdé, měkké nebo hybridní?

V našem centru aplikujeme všechny druhy individuálních kontaktních čoček. Tvrdé kontaktní čočky poskytují vynikající optické zobrazení a stabilitu, měkké zase jednoduchou aplikaci a pohodlí. Hybridní čočky pak spojují hlavní dvě výhody předchozích typů. Jsou vysoce kvalitní zobrazením středové části, která je tvrdá a tedy případně vyrovná nerovnosti oka, ale okraje má měkké, takže je dostatečně komfortní a snadno se aplikuje.

Hard contact lenses
Hybridní kontaktní čočky
nejen pro profesionály
Profesionální neurovizuální trénink
SportSenses_logo.jpg