Něco málo o nás:

 

 

Lidské smysly ovlivňují každý náš skutek, rozhodnutí, emoce i náladu. Přes 80% informací nám dodává neurovizuální systém ( spolupráce mozek - zrak). Nikdo však nikdy nehodnotí spolupráci těchto dvou důležitých celků jako takovou. My ve SportSenses  jsme na to specialisté.   

 

 

Proč nás klamou zrakové klamy? 

Hezkou a jednoduchou ukázkou naší práce jsou právě velmi dobře známé zrakové klamy. Znáte zrakové klamy? Obrázky, ve kterých každý vidí něco jiného. Taky se Vám stává, že někdy musíte chvíli čekat, až vidíte druhou variantu? Stejně funguje náš zrak v reálném životě. Hodnotíme na základě toho, jak to vidíme a co mozek vybere ze svých zkušeností k doplnění celkového dojmu z informace.
Co když nám zrak dává chybné informace? Nehodnotíme pak špatně? Neklademe na sebe nereálné požadavky? V managementu, sportu, náporu práce, kterou chceme zvládnout? A dá se vůbec zvládnout tohle vše, pokud pracujeme s nástrojem, který není ideální, anebo ho neumíme používat?


 

Kdo jsme my?

Jsme odborníci v oblasti funkce zraku a jeho propojení s mozkem . Přišlo nám málo ono známé ,,vidíte“ nebo ,,nevidíte“ písmenko. Zabýváme se tím, jak kvalitní informaci zrak zprostředkuje,  jak rychle ji donese zraková dráha do mozku a jak ji mozek dokáže využít. Čtyři roky práce jsou za vyladěním postupů pro zlepšení funkcí zraku a jeho propojení s mozkem. Využíváme poznání z dvou největších vysokých škol, které mají obor optometrie a když nám toto poznání nestačilo obrátili jsem se do světa. Získali nejlepší možné vybavení a propojili ho s našimi znalostmi, umem a zkušenostmi. 

Naše vlastní zkušenosti s programem:

Proč má smysl vyhledat neurovizuální program?

Pojďme do časů Vašeho prvního počítače. Určitě Vám někdo ukázal, kde se zapíná, že je dobré používat myš a klavesnici,

ale je výsledkem, že jste se  stali programátory? Povětšinou ne. Proč? Vždyť jste na to měli potřebný nástroj. Odpověď

je jednoduchá. Nástroj jste měli, ale nikdo s Vámi netrénoval tak, abyste ho využili opravdu naplno. Stejně tak je to u našeho neurovizuálního programu. V první řadě Vám umožníme z Vašeho zraku vytvořit ideální nástroj a následně Vás ho naučíme skvěle používat. Díky tomu získáte nový pohled na svět, více energie a chuti do každodenních úkolů a v neposlední řadě Vám pomůžeme zažít radost z úspěchů.

Jak to u nás chodí?

 

 

Poprvé u nás?
Chcete vědět jak to u nás chodí a co si vzít s sebou?
Jsme neurovizuální centrum, zajímá nás jak funguje Váš zrak a distribuce z něj do mozku, pokud nosíte brýle,
nebo kontaktní čočky, vezměte si je s sebou, pokud i víte dioptrie, nebo máte doma krabičku od čoček, bude dobré přinést i toto.

Tomáš Pospíchal

Majitel společnosti SporSenses

a odborný garant. Jsem sportovec. Celý život sportuji. Moji rodiče vyzkoušeli mé umělecké vlohy, když jsem rok chodil do keramiky. Kvalita mých výtvorů naznačila nutnost se smířit s tím, že umělec nebudu. 

Moje Vášeň - sport se spojila s mým posláním a to je optometrie, lépe řečeno se sportovní optometrií

Zrak byl důvodem proč jsem si sport nemohl užít na plno a už se ani nikdy nedozvím, jak dobrý jsem mohl být. Pokud by se moje výkony z tréninku povedlo prodat i v zápase, tak jsem mohl být hodně dobrý. Nosím brýle

a hrával jsem bez čoček. Korekce byla první krok. Druhý, ale zásadnější je fungování okohybných svalů 

a propojení zraku - mozku - těla

v jeden fungující systém. Bohužel

v době, kdy to pro mě bylo potřeba tento obor u nás ještě nebyl a proto se mu dnes věnuji, abych mohl pomoci dát šanci talentům.

Eliška Svobodová

Neurovizuálním tréninkem si procházím vlastně od začátku jeho vzniku, testovala jsem na sobě všechny nové varianty. Postupné změny mého stavu mi opravdu významně zlepšily kvalitu života jako takového. Začali jsme skoro v mých 30 letech zjištěním, že jedno moje oko mozek vypíná z funkce když se mu přicházející obraz nedaří spojit s obrazem z druhého oka. Po dvou měsících tréninku nejen že jsem dospěla do stavu, kdy poprvé v životě vidím co znamená vidění v prostoru- 3D, ale jsem schopná řídit bez omezení a strachu, že vlastně nevím,

zda se správně držím v prostoru

na silnici. Největší změnou pro mě ale je, že se mi daří udržet balanc, jsem schopná konečně se věnovat sportovním aktivitám, po kterých jsem celý život toužila, ale nemohla jsem je kvůli špatné rovnováze a koordinaci zraku s mozkem a tělem dělat.

Romana Nejtková

Neurovizuální optometrie pro mne byla záhadou, ačkoliv jsem vystudovala vlastně vše, co je v Česku možné v oblasti optika/ optometrie. Protože mě ale baví nové věci, rozhodla jsem se nejen pro tuto práci, ale i pro vyzkoušení programu sama na sobě. Výsledek je naprosto výjimečný. Pracovala jsem v korporátech, ze kterých jsem odešla z důvodu vyhoření. Ačkoliv jsem měla svoji práci ráda, nedokázala jsem

se sžít s neefektivitou vykonané práce, nedotahováním úkolů, tedy obecně s běžným korporátním životem. Chtěla jsem v oboru úplně skončit a malý krůček od tohoto rozhodnutí jsem začala právě s neurovizuálním programem, který naprosto rozšířil mé uvažování do jiných dimenzí a dokázal mne dostat do stavu, kdy odcházím spokojená ze své práce a zároveň se dokážu věnovat jak pracovním úkolům. 

Jak probíhá spolupráce?
Vše začíná diagnostikou u nás v centru, kde pochopíme my i Vy, co Váš neurovizuální systém skutečně zvládá a kam ho můžeme posunout. Následuje sestavení plánu, podle kterého cvičíte doma offline, nebo online v aplikaci, kterou pro Vás vytvoříme, případně
s dalšími pomůckami a materiály, které Vám dáme. Vše si vyzkoušíte a ukážeme si na diagnostice. Pokud v balíčku najdete něco, co nepotřebujete, máte to tam proto, že to budete potřebovat příští měsíc, po další diagnostice. Nemusíte si tedy lámat hlavu s tím, na co daný předmět je. My Vás podpoříme kdykoliv bude potřeba.

Platba
Vstupní diagnostika trvá 90 minut, cena je 5000 Kč.
Vstupní diagnostika Vás nezavazuje k další spolupráci, je to jen na Vás. Veškeré programy našeho centra lze fakturovat také jako školení pro firmy.

Nejčastější dotazy:

1)Proč je neurovizuální program přínosný?
Zamyslete se nad tím, jak byl náš software koncipován při výrobě. Bylo potřeba uhlídat stádo ovcí, nebo nachystat past
na mamuta. Ve chvíli, kdy se setmělo, šlo se spát. Evoluce nás samozřejmě trochu vylepšila, ale bohužel poslední roky je hlavně v software hodně pozadu. Naše oko není připravení trávit 85% dne prací na blízko (počítač, tablet, telefon...) a náš mozek není připravený na multitasking a práci v openspace, kde nám rukama projdou denně stovky e-mailů. Tělo se brání přirozeně tím, že nás začne zpomalovat. Musíme číst text několikrát, než nám dojde pointa, zapomínáme, cítíme se neustále unaveni a máme chuť jít do postele. Přehlcení mozkové kapacity vede primárně k podrážděnosti, práce pod tlakem k chronickému stresu a nemožnosti odpočívat a výsledkem je až syndrom vyhoření. My dokážeme vyhodnotit, kde se na této cestě nalézá Váš systém a připravíme mu trénink na to, aby podmínky, ve kterých musí žít, zvládal tak, aby Vám zbyla energie a chuť na to, abyste si užili své úspěchy.
 


2)Jak dlouho program trvá?
Každý program má individuální délku trvání, podle toho, jak vypadá Vaše vstupní diagnostika. Podrobnosti jsou popsané u jednotlivých tréninků v sekci Klientská zóna. Délka neurovizuálního programu se pohybuje od jednoho měsíce po jeden rok v závislosti na tom, jakého pokroku chcete dosáhnout. Domlouváte se individuálně po vstupním vyšetření, kde Vám ukážeme jaké schopnosti máte, kolik z nich využíváte a kam
je prostor se posunout.


3)Jak probíhají tréninky, je to časově náročné?
Každý trénink je stanoven na základě neurovizuální diagnostiky. Náročnost závisí na tom, kolik faktorů je potřeba řešit.
Na základě Vašich potřeb sestavíme tréninkový plán, která cvičí Vaše osobní potřeby. Denně budete potřebovat 10-15 minut. To je minimum, které stačí k dosažení výsledků. 


4)Pro koho je/není trénink vhodný?
Trénink je vhodný vždy, jako každá aktivita. Především pak ale pro ty, kteří mají velké pracovní a osobní vytížení. Neurovizuální systém přináší do mozku 79-83% informací, každá investice do tréninku tohoto celku Vám přinese podstatné zlepšení a zjednodušení života. Nejlépe ale vidíte výsledky na lidech z managementu, kteří jsou přehlceni, na dislekticích, disgraficích apod., kteří mají
už tak bariéru ve vnímání. Samozřejmě se ale občas setkáme i s někým, kdo bohužel nemůže náš program absolvovat. Povětšinou se jedná o složité, poúrazové oční stavy, nebo vývojové vady, kde program nedoporučujeme, protože by výsledky byly malé anebo žádné. Pokud se klient rozhodne s námi zkusit to, o čem jiní říkají, že nejde, čeká nás spolu proces. My vždy napřed vyzkoušíme co se stane a co můžeme z naší strany udělat, než řekneme: ,,nejde to".  


5)Jak se rozhodnout mezi tréninke laserem a brýlemi?
Neurovizuální trénink, laserová oční operace a brýlová korekce jsou různé věci. 


Laserová operace očí je chirurgický zásah do oka, jehož cílem je úbytkem fyziologické tkáně vykorigovat oční vadu
na minimum. Je to invazivní zákrok, navíc nevratný, avšak není cestou ke zlepšení vnímání.

Brýlová korekce je změření, zda vidíme, nebo nevidíme písmena a následné předložení dioptrické čočky (nebo kontaktní čočky) o vhodné dioptrii k zaostření čteného textu. Také nehodnotí další parametry a není cestou ke zlepšení vnímání. Nicméně
je určitě dobré a potřebné dbát na to, abychom nosili brýle odpovídající našemu očnímu stavu.
 

Neurovizuální trénink je proces zlepšování funkčních dovedností, jak přijímat informace a následné zrychlení použití těchto informací. Principem tréninku je rozšíření funkcí, které Vám příroda nadělila, ale málo kdo je umí skutečně využít. Mnohým stačí základní užívání, tak jako když ovládáte počítač. Jiní z nás již potřebují znát práci v programech a rychle zvládat práci a na žebříčku této pyramidy jsou programátoři, kteří i do detailu rozumí jednotlivým procesům. V tomto přirovnání se náš neurovizuální program věnuje druhé a třetí skupině z výše zmíněných.6)Jaké jsou záruky výsledků?
Zárukou naší práce jsou tři přední odborníci, kteří se Vám v našem centru věnují. Každý z nich má svou specializaci (dospělí, děti, sportovci). Aktuálně vedeme ročně přes 100 tréninků. Za naší prací jsou 4 roky výzkumu, používáme přístrojové vybavení, které je celosvětově top v tomto oboru. A vzhledem k vysoké poptávce zavádíme 
v přijímání dalších klientů limit, abychom byli schopni garantovat vysokou kvalitu na kterou jsem zvyklí.

SportSenses © Copyright 2015–2021 SportSenses s. r. o. All rights reserved.
Gajdošova 2015 Brno 615 00